Wat een fijne stap: jullie komen naar de Bijtjesklas! Voor sommige kapoenen is het de allereerste keer naar school, terwijl anderen al een beetje vertrouwd zijn met onze klas.
De eerste dagen nemen we rustig de tijd om elkaar en de klas te leren kennen. We ontdekken samen de verschillende hoekjes, leren de speelplaats kennen, maken nieuwe vriendjes en zorgen ervoor dat iedereen zich veilig, welkom en goed voelt in onze klas. En natuurlijk zijn er soms nog wat traantjes… ook die mogen er zijn.
In de Bijtjesklas werken we stap voor stap aan onze zelfstandigheid. Samen met de juf en de kinderverzorgster leren we steeds meer zelf doen: onze boekentas leegmaken en vullen, onze jas aan- en uitdoen, naar het toilet gaan, handen wassen, opruimen en zorg dragen voor onszelf en onze omgeving.
We ontdekken en oefenen heel wat nieuwe vaardigheden. We leren onder andere knippen, scheuren, kleven, puzzelen, bouwen, tekenen, schilderen, boetseren en experimenteren met allerlei materialen. We leren niet alleen hoe we iets kunnen doen, maar ontdekken ook waarvoor materialen en voorwerpen dienen.
Ook taal en communicatie krijgen elke dag een belangrijke plaats in onze klas. We luisteren naar verhalen, zingen liedjes, zeggen versjes op en voeren gesprekjes. We leren nieuwe woorden kennen, vertellen wat we beleven en leren steeds beter luisteren naar elkaar.
In de kring maken we tijd om samen te komen. We luisteren naar een verhaal, bespreken iets wat we ontdekt hebben, zingen, dansen of spelen een leuk spelletje. Soms is het een rustig moment, soms bruist de kring van energie!
Daarna kunnen we volop spelen en ontdekken in de verschillende hoeken. We spelen bijvoorbeeld een rollenspel in de poppenhoek, bouwen de mooiste constructies, ontdekken materialen in de ontdekhoek of nemen rustig een boekje in de boekenhoek. De hoeken veranderen regelmatig en sluiten aan bij het thema waar we rond werken.
Ook bewegen mag natuurlijk niet ontbreken! In onze beweeghoek kunnen we klimmen, klauteren, fietsen, glijden, rollen en experimenteren met allerlei bewegingsmateriaal. Zo ontdekken we wat ons lichaam allemaal kan.
We werken rond een thema dat aansluit bij de leefwereld en interesses van de kinderen. Een thema ontdekken we op heel veel verschillende manieren. We luisteren bijvoorbeeld naar een verhaal, leren nieuwe woorden, zingen liedjes, spelen in de hoeken, knutselen, experimenteren, bewegen, verkleden ons, …
Op die manier worden we helemaal ondergedompeld in het thema en krijgen we volop kansen om spelenderwijs nieuwe dingen te leren en te ontdekken.
Onze thema’s sluiten aan bij de ontwikkeling van zowel onze peuters als onze eerste kleuters. We bieden activiteiten aan op verschillende niveaus, zodat elk kind kan deelnemen en op zijn eigen tempo kan groeien.
Kortom, er valt heel wat te ontdekken, te beleven én te leren in de Bijtjesklas!
Ik kijk er alvast naar uit om samen met jullie kapoenen op ontdekking te gaan.
Samen maken we er een fantastisch jaar van!




